Friday, October 19, 2012

Sinu oskustest võib saada Sinu äri


Neonilla Vellend

Sellest on nüüd pisut rohkem kui kaks aastat, kui massaažikooli õppealajuhatajana töötanud Neonilla  Vellend tundis, et lisaks meditsiinioskustele oleks vaja ka paremat arusaamist majandusest. Oma teadmisi asus ta täiendama  Tallinna Ettevõtlusinkubaatorites, kus õpitu viis järgmise loogilise sammuni – oma ettevõtte asutamiseni. „Mõtlesin, et kui teen ettevõtte, siis kindlasti selles valdkonnas, mida oskan ja armastan  ja nii jõudsingi massaažisalongi ideeni. Inkubaatoris olid väga asjalikud loengud  turundusest, riskide hindamisest ja oma võimaluste leidmisest. Arvutasime koos ärivõimalused läbi ja koostasime äriplaani. Inkubaatorist sain kaasa soovituse pöörduda stardiabi saamiseks EASi ning selle toel sain hankida endale põhilise vajaliku varustuse,“ rääkis Neonilla. Tänaseks on Neonilla jõudnud ka omanimelise, kõikide vajalike litsentsidega varustatud massaažikooli avamiseni.
Neonilla lugu on heaks näiteks sellest, kuidas oma oskused äriks pöörata. Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid ootavadki selliseid ettevõtlikke inimesi, kellel on mõni konkreetne oskus, millest võiks tulevikus saada päris oma sissetulekuallikas.  Paljud inimesed on oma põhitöö kõrvalt midagi „hingele“ teinud – küpsetanud, sõbrannadele kleite kavandanud, sisekujundusele mõelnud või oma kodu jaoks mööblit restaureerinud. Ühel hetkel hakkab tunduma, et miks mitte sellele kogu päev pühendada. Ka siis, kui ei soovita suurt ja globaalset äri püsti panna, maksab ettevõtlusega tegeleda. 
Kui seni oli inkubaatorisse sisenemisel vaja ettevõtluse algteadmisi ja olemasolevat noort ettevõtet, siis nüüd ei ole ettevõtte vanus enam oluline, vastavalt ettevõtte arengustaadiumile saame pakkuda vajalikku nõu ja tuge.  Vastust küsimusele, kas sinu ideest võiks saada ettevõte, soovitame tulla otsima Kopli inkubaatorisse (Tallinn, Kopli 98), kus teisipäeviti (kell 13-17) ja neljapäeviti (kell10-14) on tasuta nõustamispäevad. Ootame alustavaid ettevõtjaid kogu Eestist.

Inkubaatori teenused oleme praegu jaganud kolme moodulisse. Ärialustusmoodulis aitab  personaalne konsultant leida vastuseid küsimustele nagu „Mis probleemi ma lahendan?“, „Kellele ma seda teen?“, „Kuidas ma seda müün?“ – ühesõnaga äriplaani läbi mõelda. Mooduli jooksul toimuvad praktilised koolitused ja töötoad ning nõu saab mitmetelt erialaspetsialistidelt.

Kui need teemad on selged, siis on õige aeg siseneda äriarendusmoodulisse, kus  inkubaator pakub lisaks tuge turu-uuringute läbiviimisel, tootearenduses, vajadusel ekspordiplaanide koostamisel ning  täiendõppes. 

Head mõtted tulevad ikka toetavas keskkonnas. Nii on  loomeettevõtted koondunud Veerenni tänaval asuvasse Loomeinkubaatorisse ja  tehnoloogiaettevõtted Ülemiste inkubaatorisse. Kui oma tööruumist välja astudes saad kohe sarnase valdkonna inimestega juttu puhuda, on koostööprojektid kerged sündima.


Neonilla massaažisalong
„Ettevõtja tee ei ole kerge. Teinekord tuleb töötada hommikust õhtuni, aga sa oled iseenda peremees, ise ju valid, millal ja kuipalju töötad.Edu pant on usus, et see, mida teed, on õige – tuleb uskuda oma soovide täitumisse,“ rõhutas Neonilla. Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid saavad  aidata unistuste täitumisele mitu sammu lähemale.


Anu Lõhmus
Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, juhatuse liige
www.inkubaator.tallinn.ee

No comments:

Post a Comment