Friday, October 19, 2012

Seeniortantsu ansambel „KATERIINE“ 10-aastane

Juhendaja Ann Alas teises reas, vasakult kolmas
Paljude teiste Kristiine Sotsiaalkeskuse huviringide seas alustas hooaega ka seenioritantsurühm KATERIINE. Sel sügisel oli eriti pidulik algus, kuna Kateriined alustasid juba 10-ndat hooaega!

Nagu meil traditsiooniks  õnnitlesime sünnipäevalapsi, meenutasime suviseid suuresinemisi  ja alustasime oma lemmiktantsude – valsside, rumbade jne ­- meeldetuletamisega. Euroopas aina populaarsust koguvates seenioritantsudes on liikumisi ja samme paljude rahvaste tantsudest ja ringmängudest, mis on kohandatud just eakatele. Ülioluline ja nauditav on sealjuures muusika.
Eestisse tõi seenioritantsud tunnustatud tantsupedagoog-koolitaja Eve-Mall Saar. Meie tantsuhuvilistele naistele teeb tantsuks selgeks särtsakas Ann Alas.
Tänu meie sotsiaalkeskuse abile on Kateriine ka ise korraldanud meeleolukaid temaatilisi kontserte nagu „Viini ball“, sambafestival, „Kohtumine valsirütmis“, kus meiega koos esinesid   Tantsurõõm Nõmmelt, Pihlakobar  Lasnamäelt, Senjoriitad Sauelt. Kõige meeldejäävamad on aga Kateriine esinemised olnud seenioride tantsufestivalidel Tallinnas, Rakveres,  Kasepääl. Igal aastal juunikuus saavad seeniorrühmad kokku Vabaõhumuuseumis memme-taadi päevadel. Selle aasta uurürituseks oli osavõtt kevadisest rahvusvahelisest lillefestivalist Jurmalas, kus menukamaks ja suure aplausi osaliseks sai just Kateriinede kiire polka.
Üheskoos olemine üksiolemise vastu“ on kirja pandud seenioritantsu motos ja nii me üheskoos tantsime.  Ikka selleks, et toredatest tantsudest ja rütmikast  muusikast ammutada tervist, head tuju ja rõõmsat meelt. Kes soovib meie vahva kollektiiviga liituda, on oodatud reedeti kell 12 tantsutundi.
 16. novembril kell 12.00  tähistame oma väikest juubelit kontsertiga Tallinna Puuetega Inimeste Kojas (Endla tn 59). Sünnipäevapeost osa võtma ootame me nii oma sõpruskollektiive kui ka kõiki inimesi, kes  tantsust võlutud.

No comments:

Post a Comment