Monday, September 24, 2012

Projekt Käime Löwenruh`sTreener Aliis Sarapik (vasakul) koos tervisedendaja Kristel Tammega


Projekti peaeesmärgiks oli enesesuutlikkuse ja teadlikkuse tõus tervisespordist, mis aitab püsida konkurentsivõimelisemana tänapäeva kiirelt muutuvas ühiskonnas.
Projekt populariseeris liikumisharrastust, võimestas sihtrühma ning toetas sihtrühma tervislikku elustiili, mille käigus tõusis osalejate kehaline aktiivsus ja teadlikkus tervisespordi vajalikkusest. Võimalus oli osaleda ka vähekindlustatud peredel sportlikul lõunapausil Löwenruh pargis. Kokku toimus 32 välitreeningut Löwenruh pargis, millest võttis osa 167 erinevat osalejat. Keskmiselt osales igas välitreeningus 26 inimest.
Treeningud toimusid ajavahemikul 02. mai– 17. september kaks korda nädalas, igal esmaspäeval ja neljapäeval algusega kell 12.
Välitreeninguid juhendasid Sparta Spordiseltsi treenerid. Treeningud koosnesid kepikõnnist, sirutus- ja venitusharjutustest ning tervislikest nõuannetest. Iga osaleja sai soovi korral Aliis Sarapiku koostatud juhendmaterjali Väikesed nipid optimaalse koormuse määramiseks.
Suvine treeningsari lõpetati pidulikult Kuninganna Kristina päeval, 2.september 2012, kus loositi välja viis õnneloosi osalejate vahel, kes said Sparta Spordiseltsi treeningkaardid treeningute jätkamiseks spordiklubis. Kinkekaardi väärtus on 55 eurot.
Täname kõiki toredaid ja aktiivseid välitreeningutest osavõtjaid ja erilised suured tänud Sparta Spordiseltsi treenerile Aliis Sarapikule.
Osalejate soovil välitreeningute jätkamiseks on kirjutatud jätkuprojekt Käime Löwenruh`s sügis-talvel, mille rahastamine otsustati Tallinna Tervisenõukogu koosolekul 11. septembril 2012.
Projekti rahastasid Kristiine Linnaosa Valitsus, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet ning Sparta Spordiselts.

No comments:

Post a Comment